ای خداوندی که دیدگان از دیدارت فرومانند،درود بفرست بر محمد و خاندانش و ما را به مقام قرب خود نزدیک ساز/ نیایش پنجم صحیفه سجادیه. خرداد 1388 - کربلا همچنان جاریست
سفارش تبلیغ
سرور مجازی
سرور مجازی

رمضان

ارسال‌کننده : در : 88/6/11 12:23 عصر

هر چند یکم دیر گفتم ولی بازم وقت هست، از همه شما عزیزان  در این ماه مبارک التماس دعا دارم

 

 
کلمات کلیدی : رمضان

شهادت شیخ فضلالله نوری رهبر نهضت مشروطه

ارسال‌کننده : در : 88/5/10 8:10 عصر

شهید شیخ فضل‌الله نوری از جمله روحانیونی بود که در پیروزی نهضت مشروطه

نقش مهمی ایفا کرد؛ اما، پس از مشاهده انحراف این نهضت بنای مخالفت با روشنفکران غرب‌زده گذاشت. او خواستار مشروطه مشروعه بود و مشروطه‌ای را که بنای آن بر‌پایه قوانین اسلامی کشورهای غربی و الگوبرداری از تمدن و فرهنگ غربی بود را رد می‌کرد. او از نخستین عالمان اسلامی بود که به نقشه استعمار در جهت اسلام‌ز‌دایی و جایگزین کردن حکومت لائیک تحت پوشش مشروطه و قانون اساسی پی‌برد و سعی کرد تا اجازه ندهد ملی‌گرایی به جای اسلام‌گرایی بنشیند و به نام آزادی و دموکراسی‌، بی‌بند و باری غربی در جامعه اسلامی حاکم شود. پس از فتح تهران که مشروطه‌خواهان از هر سو به تهران هجوم آوردند و حکومت استبدادی محمدعلی شاه را سرنگون کردند، بواسطه انحرافات بسیاری که در میان ایشان وجود داشت و دست‌های خارجی که آنها را هدایت می‌کرد، منزل شیخ فضل‌الله نوری را که از رهبران اصلی مشروطیت و از نخستین قیام‌کنندگان برای ایجاد عدل و برچیدن بساط ظلم بود محاصره کردند. یک نفر از سفارت روس وارد خانه شد و از ایشان خواست که به سفارت روسیه پناهنده شوند. اما شیخ بشدت مخالفت کرد بعد، آن شخص اظهار کرد که اگر حاضر نمی‌شوید بیایید لااقل پرچم را بالای در خانه نصب نمایید باز هم شیخ فضل‌الله جواب داد که «اسلام زیر بیرق کفر نمی‌رود» و فرمود: «آیا رواست که من پس از هفتاد سال که محاسنم را برای اسلام سفید کرده‌ام حالا بیایم بروم زیر بیرق کفر؟»‌ پس از آن شیخ همه اطرافیان را مرخص کرد تا به ایشان آسیبی نرسد. سرانجام شیخ فضل‌الله را دستگیر کرده و پس از سه روز محاکمه‌ای صوری تشکیل داده و یکی از منحرفان روحانی‌نما حکم اعدام ایشان را صادر کرد. در آستانه اعدام، یکی از رجال وقت با عجله برای او پیغام آورد که شما این مشروطه را امضا کنید و خود را از کشتن برهانید. ایشان در جواب گفت: « دیشب رسول خدا را در خواب دیدم فرمودند: فردا شب مهمان منی و من چنین امضایی نخواهم کرد». مرحوم جلال آل‌احمد در کتاب خدمت و خیانت روشن‌فکران می‌نویسد: «من نعش آن بزرگوار را بر سردار همچون پرچمی می‌دانم که به علامت استیلای غرب‌زدگی پس از 200 سال کشمکش بر بام سرای این مملکت افراشته شد».

 

شهید شیخ فضل الله نوری شادی روح این شهید عالی مقام صلوات

__________

http://www.irdc.ir/fa/calendar/38/default.aspx

 
کلمات کلیدی : شهید، مشروطه، شیخ فضل الله نوری

رای ما احمدی نژاد

ارسال‌کننده : در : 88/3/1 8:27 عصر

من به کسی رای میدم که وقت خودش را واقعا برای ملت خود می گزارد و از دشمن به هیچ وجه نمیترسدیکی از دلایل من این است:

سیّد حسن نصر الله: چه کسی جرات سخن گفتن همچون احمدی‌نژاد را در اجلاس دوربان2 داشت
خبرگزاری فارس: دبیرکل حزب الله لبنان با تمجید از شجاعت احمدی‌نژاد گفت: چه کسی جز "احمدی‌نژاد " جرأت می‌کرد در کنفرانس "دوربان 2 " و در حضور مقامات سازمان ملل بایستد و آن چیزی را بگوید که احمدی‌نژاد گفت؟

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، "سید حسن نصرالله " در جدیدترین سخنرانی خود که در همایش "مقاومت در عرصه آگاهی و خاطره " انجام شد، در بخشی از سخنان خود با بیان اینکه صدای ایران، امروز بلندترین صدای جهان در مقابله با طرح صهیونیسم است، گفت: ایران در این روزها به خاطر آرمان فلسطین متحمل بیشترین فشارها می‌شود و با این حال به حمایت از فلسطینی‌ها و مقاومت لبنان و فلسطین افتخار می‌کند. ایران بدون هیچ قید و شرطی از جنبش‌های مقاومت در منطقه حمایت می‌کند.
سیدحسن نصرالله در ادامه سخنان خود تصریح کرد: هیچکس نباید خجالت بکشد که بگوید ما با ایران هستیم. ما هرگز از اینکه از ایران سخن بگوییم خجالت نکشیدیم چرا که صدای ایران امروز بلندترین صدا در جهان در مقابل اسرائیل و طرح صهیونیستی است.
وی خاطرنشان کرد: چه کسی جز "احمدی‌نژاد " جرأت می‌کرد در کنفرانس "دوربان 2 " و در حضور مقامات سازمان ملل بایستد و آن چیزی را بگوید که احمدی‌نژاد گفت؟


 
کلمات کلیدی :

این صفحه را به اشتراک بگذارید
سفارش تبلیغ
سرور مجازی
سرور مجازی